Едноставен колач со само неколку состојки: Брзо се подготвува и има одличен вкус (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

17 септември, 20230
Screenshot_4

Се состои од неколку основни состојки

 

 

 

СОСОТОЈКИ:

 

  • 4 јајца
  • 100 гр шеќер
  • 200 мл јогурт
  • 100 мл маслиново масло
  • 100 гр брашно
  • 50 гр гриз
  • кора од лимон
  • 100 гр суво грозје натопено во рум

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma