ЗА ПРВ ПАТ ОД 1961 ГОДИНА ТЕПИХОТ НА ДОДЕЛУВАЊЕТО НА ОСКАРИТЕ НЕ БЕШЕ ЦРВЕН! На луѓето им паднаа вилиците на под кога видоа која БОЈА ќе ја замени!

13 март, 20230
Screenshot_1

Иако годинава, на 95. доделување на „Оскарите“ немаше црвен тепих, холивудските ѕвезди пред почетокот на шоуто прошетаа по патеката во боја на шампањ.

 

 

 

Одлуката за промена на бојата ја донеле креативните консултанти Лиза Лав, долгогодишна соработничка на Вог и Раул Авила, креативен директор на гламурозната „Мет Гала“ во Њујорк.

 

Црвениот тепих на „Оскарите“ датира од 1961 година, кога се одржало 33. доделување во Санта Моника, но пошироката јавност во полн сјај на телевизија не го видела црвениот тепих сè до 1966 година, кога наградите првпат биле емитувани во боја.

 

Но и на тепихот во боја на шампањ, со своите гламурозни и елегантни костими, се истакнаа познатите актерки кои носеа креации на реномирани модни дизајнери. Тие во неделата на „Оскарите“ блекаа во светкавите тесни фустани, во фустани во тонови на скапоцени камења, во различен колорит, истакнувајќи ги смелите избори што ги направиле.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/