КАКО СЕ ПРАВИ ЧАЈ ОД МАГДОНОС КОЈ ГИ ТОПИ КИЛОГРАМИТЕ Пијте го само 5 дена и резултатите ќе бидат фантастични

23 мај, 20230
Screenshot_2

Доколку сакате за кратко време да се ослободите од вишокот на килограми, пробајте со едноставен природен напиток, кој е здрав и ефикасен во борбата против мастите.

 

 

Потребно ви е само струкот од магдоносот (половината), лимон и чаша вода и за пет дена ќе намалите три килограми, се разбира доколку се придржувате на правилата.

 

Тие се многу едноставни!

 

Магдоносот кој е нискокалорична намирница, ситно исечкајте го, или пак најдобро ставете го во блендер,  лимонот исцедете го, па се заедно прелиете со вода. Науто на празен желудник, испиете го овој сок и така повторувајте ја постапката во наредните пет дена, а потоа направете пауза 10 дена.

 

После тоа можете да продолжите истото темпо.

 

Напитокот помага за согорување на калориите, го храни телото со витамини и минерали, а магдоносот го подобрува варењето на храната и овозможува брзо да се ослободите од вишокот течности во организмот, така што ќе се чувствувате поубаво и полесно.

 

Интересен е фактот  што оваа „тревичка“ содржи повеќе витамин Ц,  од портокалот, а само 100 грама содржи дури 4.2 милиграми железо и 220 милиграми калциум.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/