КРАЛОТ ГИ ИЗБРКА ОД КУЌАТА, А СЕГА Е ОТКРИЕНО ШТО МИСЛАТ ЗА ТОА: Хари и Меган добија рок да се иселат, мора да го испочитуваат

7 март, 20230
Screenshot_3

Принцот Хари и Меган Маркл се согласуваат со идејата што се однесува на напуштањето на „Фрогмор Котиџ“ по известувањето на Бакингемската палата за отселување, објавено е.

 

 

 

Војводата и војвотката не се запрепастени со заминувањето за кое претходно се пишуваше, верувајќи дека доколку треба да се иселат, сами ќе се извлечат од тоа, пишува „The Sun“.

 

Парот наводно добил неколку седмици да ги спакува своите работи од „Фрогмор Котиџа“.

 

Близок извор до парот рекол дека Хари и Меган се „ОК“ со оваа одлука.

 

Претходно неделава, новинарот Омид Скроби тврдел дека некои членови од кралското семејство биле згрозени со одлуката за исфрлање на Хари и Меган, а парот исто така се чувствувал изненадени.

 

Инсајдер наводно изјавил: „Сето тоа изгледа конечно и како груба казна. Како семејството да сака засекогаш да ги исфрли од сликата. Хари и Меган имаат време до почеток на летото да си заминат. На почеток им беа дадени само две седмици, но сега имаат време барем до крунисувањето“.

 

Сепак, друг извор за „The Times“ кажал дека парот всушност е „ОК“ со таа одлука и дека имал пристап на тоа – „така е како што е“.

 

Кажано е дека Меган и Хари признале дека биле многу привилегирани што имаат дом во Обединетото Кралство и во САД, но прифатиле дека всушност за нив тоа нема да биде функционално.

 

„Најалармантно беше тоа што тоа беше подарок од нејзиното височество кралицата, а сега тоа повеќе не е. Но, во ред е“, изјавил изворот.

 

Само оваа седмица, „The Sun“ исто така извести дека имотот со пет спални соби му бил понуден на принцот Ендрју којшто моментално живее во „Ројал Лонџ“ во Виндзор. Меѓутоа, тој наводно не ја прифаќа понудата и сака да остане во својата палата во Виндзор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/