Мајката на Брус Вилис открива – не е е сигурна дека нејзиниот син ја препознава

23 февруари, 20230
Screenshot_6

Актерот Вилфрид Глием е близок пријател на семејството на Брус Вилис, а сега откри што изјави Марлен Вилис, мајката на познатиот холивудски актер за неговата здравствена состојба.

 

 

 

„Мајката на Брус Вилис не известува за сите новини, се јавуваме еднаш месечно. Таа вели дека не е сигурна дали нејзиниот син сè уште ја препознава. Бил многу бавен во своето однесување и секогаш постоела блага агресија. Нормален разговор веќе не е можен со него. Но, тоа е нормално со неговата клиничка слика“, изјави тој за Билд.

 

Неговото семејство минатата година објави дека актерот се повлекува од актерството откако му била дијагностицирана афазија, состојба која ја попречува способноста да зборува и пишува.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/