МОЈОТ ТУМОР БЕШЕ СО ГОЛЕМИНА НА ДЕТЕ! Џеф Бриџис зборуваше за неговата битка со опасната болест

24 мај, 20230
Screenshot_6

Славниот глумец Џеф Бриџис помина речиси пет месеци во болница и на крајот беше третиран со реконвалесцентна плазма.

 

 

 

Актерот Џеф Бриџис (73) раскажа сè за неговата битка со ракот во новото интервју за AARP. Тој страдаше од не-Хочкинов лимфом и тежок случај на ковид во 2021 година.

 

– Кога првпат го открив туморот додека вежбав, тоа беше тумор од 30 на 22 сантиметри во моето тело. Како да имам дете во моето тело. Немав никакви болки – изјави тој за Пипл минатата година.

 

Сега Бриџис тврди дека туморот се намалил „до големина на пилула“ по хемотерапијата. Во јануари 2021 година, тој беше блиску до смртта кога се зарази со Ковид.

 

Хемотерапијата го ослабна неговиот имунолошки систем и вирусот силно го погоди.

 

– Мојата сопруга Сју беше мојот апсолутен шампион. Таа навистина се бореше да ме држи подалеку од респираторот. „Не сакав да бидам на тоа, а лекарите, не нужно, побараа, но таа беше категорична“, изјави познатиот Оскаровец за AARP.

 

Тој помина речиси пет месеци во болница и на крајот беше лекуван со реконвалесцентна плазма, терапија која ја користи крвта на луѓето кои закрепнале од болеста за да им помогне на другите да закрепнат.

 

По неговото искуство со ракот, познатиот актер се чувствува благодарен што е жив, а глумата сè уште има важна улога за него.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/