Најдете го глувчето во морето од печурки за 9 секунди и соборете го рекордот

22 јануари, 20230
skrivalica-mis-pecurke-1-830x0

Добро погледнете ја илустрацијата!

Загатките како оваа ќе ве натераат да ги вежбате вашите вештини за набљудување, како и вашето трпение.

Оваа илустрација е создадена од унгарскиот уметник Џерџели Дудаш – Дудолф. На неа има лавиринт од печурки, а зад една се крие глушец.

Освен што се забавни за луѓето, овие илустрации им помагаат на научниците во нивните истражувања и можат да им кажат многу за човечкиот ум и како тој реагира на околината и како функционира.

Сега треба да го пронајдете глувчето за 9 секунди, иако првичниот рекорд беше 20, па се смали и на 10.

Ако се мачите да го најдете, погледнете го решението подолу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş