Природно решение: Ефикасно средство за отстранување на влакненцата

23 јануари, 20230
543486_shutterstock-627654353_f

Пробајте го овој рецепт

Неверојатната домашна крема за отстранување на влакна се прави од природни состојки и содржи многу витамини, минерали и антиоксиданси. Не само што ќе ги отстрани влакненцата, туку и ќе ја направи вашата кожа мека и мазна.

Еве што ви е потребно:

1 лажица мед

2 лажици сок од лимон

1 лажица овесни снегулки

Подготовка:

Ставете ја овесната каша во сад. Додадете сок од лимон и мед. Се добро измешајте. Нанесете ја смесата на надусниците и оставете ја да отстои 15 минути. По 15 минути исплакнете со топла вода. Користете го кремот 2-3 пати неделно и ќе забележите неверојатни резултати по само еден месец.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş