Гужвана пита на која никој не може да ѝ одолее: Потребни ви се само неколку состојки (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

9 јули, 20240
Screenshot_12

Брзо и лесно се подготвува

 

 

 

 

СОСТОЈКИ:

 

  • 500 гр кори за пита
  • 200 гр сирење
  • 50 гр тврдо сирење
  • 3 јајца
  • 250-300 мл јогурт
  • 50 мл масло
  • 1/2 прашок за пециво

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma