Дали Џенифер Лопез само што откри на Инстаграм дека се разведува од Бен?

9 јули, 20240
Џенифер Лопез и Бен Афлек

Се чини дека Џенифер Лопез индиректно ги потврди гласините за разводот со Бен Афлек .Последната објава на нејзиниот Инстаграм профил е една од нејзините стари песни, чиј текст може да се протолкува како приказна за нивното раскинување. А тајмингот е малку сомнителен. И не е некоја тркалезна годишнина „Не заслужува да ја има во раце“, текстот започнува, а продолжува со „Нејзиниот живот е подобар без него“…

Зависи од тоа како гледате на тоа: објавата на Џеј Ло на Инстаграм може едноставно да значи прославување на годишнината од нејзината песна на шпански јазик „Камбија Ел Пасо“ или во лабаво преведено „Менувам патишта“. Самата по себе, вест која сигурно не би ги заинтригирала светските медиуми, но доколку се гледа низ призмата на се погласните гласини дека пејачката и нејзиниот сопруг Бен Афлек се разделуваат, може да се сфати поинаку. Се разбира, во тој контекст сите така го толкуваа „менувањето на патот“. Пејачката се огласи на Инстаграм за да сподели клип од спотот на песната, во кој танцува на плажа во бикини обложени со кристали и отсечени фармерки додека пее за маж кој не ја заслужува нејзината љубов. „Тој не заслужува да ја има во раце“ започнува текстот на песната „Таа го знае тоа, таа го знае“. Така, работите се вжештуваат со зборовите: „Нејзиниот живот е подобар сега без него , таа знае дека колковите нема да ја изневерат ,не ѝ треба никој да биде добро нема да пропадне“.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Оваа песна првпат беше објавена во 2021 година , уште еден знак дека може да значи нешто друго, неколку месеци откако Џенифер раскина со бејзбол играчот Алекс Родригез. Советувајќи ја пејачката да се слуша себеси, една личност напишала во коментарите: „Ако нешто не е во ред, што и да е во животот, само направете промена, движете се и танцувајте“. Слично е и значењето на вториот коментар: „Променете го патот!!! Само истрајте и направете ја таа промена“.

Гласините за развод продолжуваат да се шират, потпомогнати од фактот што неодамна поминаа неколку дена разделени за време на долгиот викенд на Денот на независноста. Џен била во Хемптонс со пријателите, додека Бен останал во Лос Анџелес и го поминувал времето со своите три деца, 18-годишната Вајолет, 15-годишниот Фин и 12-годишниот Семјуел од бракот со Џенифер Гарнер.

„Џен и Бен живеат одвоени животи, но официјално се уште не се разделиле“, изјави извор за Entertainment Tonight за статусот на врската со Бенифер. „Едноставно, секој го живее својот живот во овој момент. Тие влегоа во оваа врска многу оптимистички, верувајќи дека работите можат да се променат, но не го направија тоа“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma