За сите љубители на Формула 1: Конечно се знае кога излегува филмот со Бред Пит во главната улога

20 јуни, 20240
m_33920253_1280

Сите фанови на Формула 1 конечно се вразумија. Конечно е откриено кога во кината доаѓа новиот филм во кој Бред Пит ја игра главната улога и кој привлекува големо внимание повеќе од една година, колку што трае снимањето. Сепак, сите нетрпеливи ќе треба да почекаат уште малку бидејќи, како што беше откриено, филмот ќе оди во дистрибуција дури една година од сега, поточно на 25 јуни 2025 година. Причината за тоа е што се снима во реално време, за време на вистински трки. Ова значи дека сетот спектакли чиј работен наслов е “Untitled Formula One Racing Movie: ‘Apex‘” ги следи вистинските трки во Формула 1, од Големата награда на Британија на почетокот на јули оваа година, до тркачката патека во Абу Даби каде што сезоната се затвора во ноември. Спектаклот ги вклучува сите 10 Ф1 тимови, вистински возачи, Меѓународната федерација на автомобили и промотори на трки, пишува Дејли Мејл.

image

Филмот го следи животот на пензионираниот Формула 1 возач Сони Хејс, кој го игра Пит, кој се враќа на трките откако се опоравува од страшната несреќа на покана на неговиот пријател и тимски шеф, кој го игра 55-годишниот шпански актер Хавиер Бардем. Треба да му помогне на својот тим кој е на самото дно на рангирањето поради лошите резултати.

image

„Одлично е да се биде овде. Се забавуваме, тоа е дефинитивно најдобриот период во мојот живот“, рече Пит во интервјуто за филмот во средината на 2023 година. Во актерската екипа, покрај Бред Пит и Хавиер Бардем, се и ирската актерка Кери Кондон, англискиот драмски уметник Тобијас Менцис, неговите сонародници Сара Нилс, Самсон Кају и Кали Кук и данската актерка Ким Бодња. Филмот ќе ја запознае публиката со срцето на Формула 1 и ќе го прикаже секојдневието на тој возбудлив свет. Интересно е и тоа што ќе се дистрибуира низ кината IMAX за гледачите да можат што поверно да ги почувствуваат трките со автомобили и да видат што се случува во боксот на тимовите за тоа време. Судејќи по посветеноста со која Бред Пит се потопи во улогата, очигледно е дека долго чекал проект кој ќе му овозможи да седне во автомобил. Дали навистина ќе го вози и како ќе се снајде ќе се открие за една година, кога филмот ќе се појави во кината.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma