ИСЧИСТЕТЕ ЈА рерната БЕЗ МАКА! Три состојки кои ќе ви помогнат да го решите проблемот!

10 јули, 20240
Screenshot_3

Средството од само три состојки, кои се наоѓаат во секоја кујна, ќе направи чудо за вашата рерна.

 

 

Потребно ви е:

 

– сода бикарбона

– вода

– оцет

 

 

Подготовка:

 

измешајте ги овие три состојки, добро соединете да добиете налик на паста. Рерната нека е ладна. Со пастата убаво намачкајте ја рерната. Остатокот од смесата ставете го во огноотпорен сад и ставете на шпоретот.

 

Рерната вклучете ја на 120. степени и оставете да работи околу 30. минути. Потоа, кога рерната ќе се излади, земете сунѓер и крпа и со лесни движења исчистете ја рерната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma