Која поза ви гарантира најдобар оргазам?

10 јули, 20240

Сексот ни дава интимност и шанса да му се доближиме на партнерот повеќе од било кога претходно за да направиме посебна врска. Но, да бидеме реални, на крајот од денот, сите од сексот бараме само една работа – оргазам.

 

 

 

 

Доколку сакате оргазам од сексот, најдобро би било да ја одберете мисионерската поза. Истражувачите откриле дека во оваа крајно „почетничка“ поза, мажот може да ги „притисне сите вистински копчиња“.

 

Ако редовно имате секс, но немате среќа со оргазмите, повеќе не мора да се грижите бидејќи научниците одлучиле да се позанимаваат со овој проблем и да откријат зошто некои личности имаат повеќе оргазми од некои други.

 

Се чини дека одговорот лежи во нашата анатомија.

 

Големината не е важна, но тука не зборуваме само за пенисот. Ниту големината на женскиот клиторис не влијае врз нејзината способност да доживее оргазам, но неговата позиција е многу важна.

 

Колку тој е поблиску до надворешниот дел на уретрата, толку се поголеми шансите дека девојката ќе има редовни оргазми. Идеалното растојание помеѓу уретрата и клиторисот изнесува 2.5 сантиметри.

 

Во случај да ви здодее мисионерската поза, ви даваме неколку нејзини варијации за да ја разбиете рутината.

 

  1. Речете му на партнерот малку да се наведне напред додека неговите раменици не станат рамни со вашата брада, а неговото тело биде положено над вашето. Потоа свиткајте ги колената под агол од 45 степени за да ги подигнете колковите кон горе, за пенетрацијата да биде што полесна.

 

  1. Потпрете се на левата страна. Мажот нека клекне, а вие опфатете го со десната нога. Ова ќе му даде доволно простор за да изврши пенетрација одзади. Оваа поза е слична на доги позата, но притисокот на колената и грбот е значително помал.

 

  1. Во оваа поза мажот би требало да клекне со раширени нозе. Кренете ги колковите да бидат во височина со неговиот пенис и потоа префрлете ги вашите нозе врз неговите бутови. На тој начин ќе имате баланс додека ги допирате неговите стомачни мускули.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma