Направете ПРИРОДНО средство кое ги чисти и најтврдокорните ДАМКИ: Потребни ви се само 2 состојки!

2 јули, 20240
Screenshot_6

Моќните состојки на домашниот спреј ќе ги отстранат дури и старите тврдокорни дамки.

 

Што е најважно, овој производ не содржи никакви хемикалии кои можат да предизвикаат алергиска реакција на кожата на децата и возрасните.

 

 

Состојки:

 

  • 1 шолја зовриена вода
  • половина чаша сода бикарбона
  • половина чаша хидроген (3%)

 

 

Подготовка

 

Прелијте со врела вода сода бикарбоната. Почекајте да се излади и сода бикарбоната целосно да се раствори, па додадете хидроген. Сè добро измешајте и истурете во шише со распрскувач, а вашиот отстранувач на дамки е готов.

 

Испрскајте ја секоја дамка и оставете ја да делува неколку часа. Ако дамката е постара, натопете ја ткаенината во средството и оставете ја преку ноќ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma