Најдобриот рецепт за пица! Откако ќе ја пробате, секогаш ќе ја правите на овој начин (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

11 јули, 20240
Screenshot_13

Наместо да купувате пица, можете да направите нејзина посна верзија и ќе имате одличен оброк кој лесно се прави.

 

 

 

СОСТОЈКИ:

 • 200 мл вода
 • 10 гр квасец
 • 2 супени лажици масло
 • малку сол
 • 50 гр растително сирење
 • 300-350 грама брашно

 

За филот ви требаат:

 • кечап
 • 1 лажица ајвар
 • 1 конзерва туна
 • 1 кесичка печурки
 • 1 мал домат
 • мала пиперка
 • малку кромид
 • масло
 • оригано

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma