Нов филм на Нетфликс кој е вистинска бајка со модата на Диор и чистачка во главните улоги

25 јуни, 20240
62849593-film-gospodja-harris-ide-u-pariz

Еден многу убав и поинаков филм за модата пристигна на Нетфликс, а се вика „Госпоѓа Харис оди во Париз“. Прегледите се многу добри и се чини дека оваа навистина прекрасна приказна е штета да не се гледа.

Сонувајќи да купи фустан од Диор, ведра и бестрашна чистачка од Лондон ги разубавува животите на сите околу неа на одморот во Париз кој ќе го промени животот.

Лесли Менвил ја глуми неодоливо слатката Ада Харис, а нејзината непоколеблива одлука да купи прекрасен вечерен фустан од Кристијан Диор и да направи се што е во нејзина моќ да го поседува е придружена со низа забавни и уникатни авантури.

Film 'Gospođa Harris ide u Pariz'

Главниот лик го видела фустанот што го сакала во плакарот на еден од нејзините клиенти, а откако трпеливо собрала доволно пари, отишла да си земе свој примерок. Г-ѓа Харис така оди во Париз, водена од љубовта кон убавото.

Треба да ги следиме нашите соништа, дури и ако другите некогаш нè убедуваат во спротивното, а годините навистина немаат никаква врска со тоа затоа што никогаш не е доцна за ништо и со малку храброст и смелост се е остварливо.

Film 'Gospođa Harris ide u Pariz'

Емотивниот и трогателен филм е базиран на истоимениот роман на Пол Галико, а комбинацијата на сериозно добра мода, топла приказна и бајковити елементи е совршена за релаксирачки летни вечери.

Покрај прекрасната и носталгична приказна, можете да уживате и во одличните модни комбинации, минималистички и толку посебни, но и внимателно координираната естетика на секоја рамка.

Покрај Лесли Менвил, во филмот се појавуваат и Изабел Хуперт, Џејсон Ајзакс, Ламберт Вилсон, Алба Баптиста, Лукас Браво, Елен Томас, Роуз Вилијамс, Роксан Дуран, Кристијан Мекеј и Гилејн Лондез, а ќе дознаете дали г-ѓа Харис навистина го купила фустанот ако го гледате овој прекрасен филм.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma