Ова е тајниот трик на славниот готвач за совршено крцкави печени компири

9 јули, 20240
Крцкави печени компири

Познатиот ТВ готвач Џејми Оливер го сподели својот супер лесен начин да подготвите печени компири,тој споделува колку лесно тоа може да биде.

Може да биде тешко да се направат компири со крцкава кора, но за среќа, познатиот ТВ-готвач Џејми Оливер го сподели својот метод и тајни за да ги направите совршени секој пат.

Тој на TikTok го сподели својот чекор-по-чекор метод и тврди дека тие ќе бидат „11/10“ со неговиот едноставен рецепт и дефинитивно ќе ги импресионираат гостите на вечерата кога ќе ги разбиете. „Ви го претставуваме совршениот печен компир, крцкав однадвор и мек одвнатре“, го започна видеото.

 

@jamieoliver 11/10 #roastpotato recipe 🔥 #potato #potatoes #roast #roastpotatoes #roasties #foodtiktok #sundayroast #roastdinner #budgetfriendly #savingmoney ♬ Sunny Day – Ted Fresco

„Секој пат излегуваат совршено“,10 минути на 190 степени,пренесува Mirror.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma