Отстранете ги белите дамки од дезодоранс за пет секунди со помош на овој супер трик

6 јули, 20240
МАИЦА

На сите им се случило да ја облечат омилената црна маица и наеднаш да се случи вистинска катастрофа, да се појават бели траги од дезодоранс поради што изгледаат неуредно.

Пред да ја смените кошулата или да почнете да користите марамчиња, постои безбеден начин да се ослободите од белите траги од дезодоранси, пишува The Sun, а пренесува Net.hr.

Кадифената закачалка ги отстранува дамките од дезодоранси
Новинарката Алисон Хол откри како може брзо да ги отстрани трагите од дезодорансот со помош на кадифена закачалка за облека. Бидејќи поминува многу време пред камера, знае како да се погрижи нејзината облека да изгледа свежо 24/7.

Кога на нејзините ракави ќе се појават бели траги од дезодоранс, таа едноставно ја трие дамката со кадифена закачалка. Меката, текстурана површина на кадифената закачалка ги прави изненадувачки ефикасни во отстранувањето на белите траги.

За разлика од посуровите ткаенини или сунѓери, кадифето е доволно меко за да не ја оштети вашата облека, но има доволно текстура за да ги отстрани остатоците од дезодорансот. Тоа е нежен, но ефикасен метод, што го прави совршен за деликатни ткаенини, како и за секојдневно носење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma