ПЕЈАЧКАТА ИТНО ГО ПРЕКИНА КОНЦЕРТОТ! Жена од публиката почна да се пораѓа, лекарите веднаш реагираа!

13 февруари, 20240
Screenshot_3

Пинк морала да го прекине концертот поради необична причина.

 

 

 

Имено, додека ја изведуваше песната „Our Song“, пејачката одеднаш му порача на бендот да престане да свири.

 

Набрзо сфатила дека болничари доаѓаат по жена која се пораѓа, па се пошегувала и прашала дали бебето ќе се вика Алесија или Алекс, алудирајќи на нејзиното вистинско име, пишува ТМЗ.

 

Ѝ посакала среќа, па потоа продолжила со концертот.

Пинк моментно е на турнеја Summer Carnival во Австралија.

 

Публиката овој необичен настан го проследила со аплауз.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi