Пилав со пилешко подпечен во рерна! Топ рецепт (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

4 јули, 20240
Screenshot_3

Доколку не знаете што да подготвите за ручек деновиве, ви предлагаме еден старомоден рецепт за пилав со пилешко и морков. Уживајте!

 

 

СОСТОЈКИ:

 

  • 2 глави кромид
  • 3 батаци со карабатаци
  • голема шолја ориз (од 300 мл)
  • 4 големи моркови
  • чешне лук
  • сув зачин
  • сол, бибер
  • масло
  • околу 800-900 мл вода

 

ПОДГОТОВКА:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma