Рецепт за посни полнети пиперки: Се прават во бел сос, а постапката е едноставна (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

8 јули, 20240
Screenshot_6

Направете посна верзија од полнетите пиперки

 

 

 

СОСТОЈКИ:

 

 • пиперки 8-10 парчиња
 • 1 главица кромид
 • 1 рендан морков
 • 100 гр сечкани печурки
 • 4 лажици варен ориз
 • 1 коцка компир
 • слатка мелена пиперка
 • мелен бибер по желба
 • сув зачин
 • сечкан целер или магдонос
 • 1 домат
 • 2 чешниња лук
 • масло
 • 1 лажица брашно

 

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma