Сончоглед пита со афион: Уживајте во совршенството на вкусот (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

3 април, 20240
Screenshot_6

Ако сакате семе од афион, оваа пита е совршена за вас

 

 

СОСТОЈКИ:

 

 • 600 гр брашно
 • малку сол
 • 300 мл млеко
 • 50 гр путер
 • 1 јајце
 • кора од лимон
 • 30 гр квасец
 • 1 лажичка шеќер

 

Фил:

 

 • 250 гр мелено семе од афион
 • млеко за афион
 • 50 гр путер за афион
 • шеќер ако афионот не е засладен

 

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi