Сочна, едноставна и евтина: ТОРТА СО МОРКОВИ И УРМИ (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

31 март, 20240
Screenshot_6

Единство на вкусови за миг!

 

СОСТОЈКИ:

  • 3 јајца
  • 15 лажици шеќер
  • 100 мл масло
  • 200 мл јогурт
  • 100 мл масло
  • 200 грама брашно
  • 1 прашок за пециво
  • 300 гр рендан морков
  • 100 гр сечкани урми

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi