Супер диета со лубеница: За 7 дена ќе намалите 3 килограми

10 јули, 20240
Screenshot_23

Речиси сите ние сакаме лубеница, а таа може да биде одличен сојузник во намалување на тежината. Лубеницата има сладок вкус, богата е со витамини А, Ц и Б6 и ликопен, кој е добар за диети. Лубеницата е силен антиоксиданс и бидејќи содржи голема количина вода, брзо го полни желудникот и ќе не држи сити.

 

 

 

 

Покрај тоа, таа е одличен диуретик, што е уште еден плус во борбата со намалувањето на телесна тежина.

 

Менито со исхраната е релативно лесна за спроведување: Со појадокот јадете и едно парче лубеница секој ден, и пијте 12 чаши вода во текот на денот.

 

Овој режим се спроведува 7 дена, по што е потребно да се направи пауза од 2 недели. Можно е да намалите 3 килограми во првата недела.

 

 

 

Мени (за пример):

 

Појадок: парче лубеница, варено јајце, парче двопек, чаша чај

 

Ручек: 100 грама варено или печено говедско месо, 100 грама варен ориз со сос од домати, едно парче лубеница

 

Вечера: 50 грама урда, 1 парче двопек, лубеница во неограничени количини

 

 

„Оваа диета е одлична за губење на тежината и чистење на телото од штетни токсини“, вели нутриционистката Сандра Мариќ Булат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma