ТРИК КОЈ ГО ПОЛУДЕ ИНТЕРНЕТОТ: Извадете ги семките од лубеница за минута

2 јули, 20240
74a1a9a8b3880d682d5acbdbee0ec2a17f69fa8d

Во летните месеци најмногу сакаме нешто ладно, како сладолед, разни пијалоци или вкусна лубеница.

Сепак, семките понекогаш може да ни го расипат искуството затоа што постојано мораме да внимаваме да не ги голтнеме.

Затоа, за да уживате повеќе во лубеницата, совладајте ја техниката на најлесен начин за вадење на семките.
Прво извадете ги двата краја на лубеницата, а потоа ставете ја исправена и отстранете ја кората. Потоа пресечете го на половина, па пресечете го половина на парчиња. Секое парче исечете го на половина во делот каде што се семките и едноставно извадете ги со нож.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma