ХОРОСКОП ЗА 18-ТИ ЈУНИ: За Овенот добар ден за љубов, за Јарците доаѓаат пари

18 јуни, 20240
42c359f97d5a0b866ec2e7ead7afcc888ad2a9f1

ОВЕН

Нагласениот знак Рак, ви носи зголемување на приходите но и непланирани трошоци во домот. Месечината наспроти вашиот владетел Марс, навестува страсни моменти заедно со љубовниот партнер. Слушајте го советот на нутриционистот.

БИК

Месечината спроти Марс во вашиот знак ве предупредува да избегнувате расправии со саканата личност, особено ако се работи за Јарец или Шкорпија. Склони сте кон претерано трошење и треба да избегнувате непотребни трошоци. Повреди во домот.

БЛИЗНАЦИ

Со вашиот владетел Меркур во секстил со Марс, можете да организирате профитабилен бизнис со странци од земјите на Ориентот. Некој се обидува да го одложи спроведувањето на вашиот деловен план. Средба со шармантен Лав во вечерните часови. Проблеми со зглобовите.

РАК

Иако вашиот владетел Месечината е изнемоштен во Шкорпија, нејзиниот транзит низ астролошкото поле на љубовта предизвикува стари здроби. Нагласениот знак Бик, во попладневните часови, ви носи можност да заработите преку водење бизнис со странци. Внимавајте на исхраната.

ЛАВ

Вашиот владетел Сонцето се приближува до Венера и Меркур и ви носи пари, но некој ве забавува во постигнувањето договор. Позицијата на Месечината во куќата на приватност предупредува на конфликти во домот и со брачниот другар. Имате поддршка од Стрелец. Чувствителна кожа.

ДЕВИЦА

Вашиот владетел Меркур во напнат аспект со Нептун, ве предупредува да бидете внимателни кога склучувате договори или потпишувате договори. Некој сака да ве измами. Може да се открие тајна романса со личност од работа. Чувствителни уринарни патишта.

ВАГА

Позицијата на Месечината, која управува со вашата кариера, ви носи обновена соработка со партнери од странство. Комбинацијата на вашиот владетел Венера и Меркур сугерира средба со атрактивна личност преку Интернет. Чувствителна кожа.

ШКОРПИЈА

Решени сте да остварите долгорочна соработка со луѓе кои живеат во друг град или држава и ќе успеете. Запознавањето со стара симпатија ви враќа спомени, но не сте сигурни колку сакате повторно да го запалите жарот под пепелта. Нервоза.

СТРЕЛЕЦ

Вљубениот партнер не може да ја скрие својата посесивност и љубомора кога станува збор за вас. Слободните Стрелци можат да „нападнат“ на зборовите на слаткоречивата личност. Бидете повнимателни ако потпишувате договори или склучувате нови договори.

ЈАРЕЦ

Позицијата на владетелите на вашиот знак, Сатурн и Уран, ви носи успех доколку се занимавате со интелектуална или активност поврзана со чести патувања. Парите стигнуваат до Јарците кои се присутни во јавноста преку својата работа. Имате поддршка од Водолија и Рак.

ВОДОЛИЈА

Месечината во куќата на кариерата прави напнат аспект со Марс, планетата на акцијата, но и на конфликтот, што предупредува на претпазливост при склучување деловни зделки. Избегнувајте потпишување важни договори. Можно започнување или проширување на независен бизнис.

РИБА

Овој период ви претставува посебен предизвик за управувањето со парите, бидејќи под овие аспекти може да дојде до прекин на платежните трансакции. Ќе треба да импровизирате решение за да имате доволно пари за понатамошно инвестирање. Односот со партнерот ви поминува низ поволен период. Главоболка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma