ХОРОСКОП ЗА 21-МАЈ: Вагите може да запознаат судбинска љубов, а Водолиите ги чека деловен успех

21 мај, 20240
fea281133e7b4ce206893a7b31dd0858b7c72e7e

ОВЕН

По една година Сонцето влегува во третата куќа, носејќи ви нови контакти и деловни аранжмани, договори, состаноци, пократки патувања. Средба со роднина која долго време не сте ја виделе. Пријатни моменти заедно со саканата личност. Намалете го внесот на шеќер.

БИК

Владетелот на вашата приватност, Сонцето, влегува во втората куќа во која веќе се наоѓаат вашиот владетел Венера и Јупитер, што ви носи популарност, пари од два извора на приход, патување. Ве привлекуваат две подеднакво интересни личности. Алергија.

БЛИЗНАЦИ

Сонцето кое управува со вашиот начин на размислување и договарање, по една година влегува во вашиот знак и ви носи нови состаноци и познанства и нова љубов за оние кои се слободни. Двојни извори на приход, чести патувања. Поддршка од роднина или личност на позиција.

РАК

По една година, Сонцето, владетелот на вашиот деловен живот, влегува во куќата на инспирацијата и тајните, носејќи ви средба со некој кој ќе има поволно влијание врз понатамошниот тек на вашата кариера. Уметниците добиваат поддршка од истакнати и влијателни личности.

ЛАВ

Вашиот владетел, Сонцето, симбол на угледот и успехот, по една година, повторно во вашата 11-та куќа, носи остварување на желбите, плановите и идеите, особено на јулските Лавови. Во нивните животи влегуваат нови пријатели, луѓе со углед, образование и влијание.

ДЕВИЦА

Сонцето, кое управува со вашата интуиција и инспирација, по една година влегува во куќата на кариерата, носејќи им успех и нови деловни проекти на Девиците родени на крајот од знакот. Тие исто така можат да започнат или прошират приватен бизнис. Вишок тежина.

ВАГА

Владетелот на вашите планови и пријатели, Сонцето, по една година влегува во куќата на љубовта и креативноста, носејќи им успех на септемвриските Ваги, чија професија бара креативна нишка. Запознавање со истакнати личности, идни пријатели. Судбинска љубов.

ШКОРПИЈА

Сонцето, кое владее со вашата кариера, по една година влегува во вашата куќа на парите и прави триаголник со вашиот владетел Плутон, што ви носи шанси да започнете некоја независна активност во вашиот дом. Зделките за недвижнини заработуваат пари.

СТРЕЛЕЦ

Сонцето, владетелот на контактите со непознати, по една година влегува во куќата на партнерствата, носејќи ви нова љубов која може да заврши со брак. Парите пристигнуваат преку интелектуални работи, медиуми, пишување, нови технологии, пократки патишта.

ЈАРЕЦ

Владетелот на вашите финансии, Сонцето, по една година влегува во домот на бизнисот и ви носи двојни извори на приходи преку услуги и активности поврзани со медицина, нега, здрава исхрана, деца, домашни миленици.

ВОДОЛИЈА

Влегувањето на Сонцето, кое управува со вашите партнерски односи, по една година, во петтата астролошка куќа, носи нова љубов и проширување на семејството на слободните Водолии. Успех во креативните и професиите кои вклучуваат да се биде во очите на јавноста.

РИБИ

Сонцето, владетелот на вашите секојдневни работи и здравје, по една година влегува во куќата на приватноста, давајќи им шанса на Рибите родени на крајот од знакот да започнат некаква самостојна активност. Февруарските Риби треба да внимаваат на исхраната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma