Чоколадна торта со кокос! Фантазија за вкус која не смеете да ја пропуштите (РЕЦЕП+ВИДЕО)

9 јули, 20240
Screenshot_1

Доколку сте љубители на кокос, тогаш ќе се воодушевите кога ќе направите чоколадна торта со оваа состојка и додаток на кисело овошје.

 

 

СОСТОЈКИ:

 • 3 јајца
 • 1 лажичка ванилин шеќер
 • 60 гр шеќер
 • 50 мл масло
 • 150 мл млеко
 • 160 гр брашно
 • 30 гр какао
 • 1 лажичка прашок за пециво
 • 70 гр рикота сирење
 • 40 гр кондензирано млеко
 • 100 мл слатка павлака
 • 100 гр вишни

 

Повеќе:

 • 120 гр чоколадо
 • 70 мл слатка павлака
 • кокос

 

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma