Џем од кајсии без шеќер! Намаз без конзерванси (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

8 јули, 20240
Screenshot_2

Искористете ја сезоната на кајсии за да направите домашен џем од ова овошје без конзерванси.

 

 

СОСТОЈКИ:

 

  • 5 кг кајсии
  • 2-3 ванилин шеќер

 

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma