27 февруари, 2017

Радио

Млад пар забележал нешто необично на заледено езеро, а потоа следела вистинска драма!

17 февруари, 2017, Нема коментари
Еден сосема обичен ден млад шведски пар забележал нешто необично на заледено езеро. Од далеку изгледало како огромна карпа на ледот, но кога се приближиле забележале дека се работи за заробен лос. Бил многу...

За секој проблем постои генијално решение!

17 февруари, 2017, Нема коментари
За секој проблем во секојдневниот живот постои генијално решение. Ви пренесуваме пет најдобри. Во ова видео ќе видите како со помош на секојдневни предмети можете да направите генијални работи и да заштедите многу време...

Овој коњ секоја ноќ исчезнувал. Сопственикот одлучил да го следи. Кога видел не можел да си поверува…

16 февруари, 2017, Нема коментари
Сопственикот на овој коњ се прашувал зошто секоја вечер вратите од шталата биле отворени. Коњите никогаш не биле на своите места. Одлучил да ги следи и тогаш сфатил кој е виновникот. Не можел да...

Ги намачкал фаровите со обична паста за заби – се случило ЧУДО!

16 февруари, 2017, Нема коментари
Колку често ви се случува фаровите да ви се замаглени? Ви претставуваме одлично решение, се` што ви е потребно е паста за заби. Намачкајте ги фаровите со паста, почекајте неколку минути, избришете ги со...

Ја однел старата VHS касета за да му ја префрлат содржината на USB. Кога ја пуштиле, добиле инфаркт!

16 февруари, 2017, Нема коментари
Се сеќавате на старите VHS касети? Да… беше тоа едно интересно време. Верувале или не, и денес постојат луѓе кои поседуваат вакви касети. Многумина од нив содржината од старите касети ја претвораат во дигитален...

Секоја вечер, тој става влажна крпа на прозор. Од денес, и вие ќе го правите истото!

15 февруари, 2017, Нема коментари
Кога ќе дојдат врелите летни ноќи ќе ни создаваат вистинска мака со спиењето. Најлесно би било секој да си купи по еден клима уред. Но, тоа и не е баш ефтина инвестиција. Со овие...

Возел велосипед во шума, а она што го видел во тревата ќе го памети до крај на животот!

15 февруари, 2017, Нема коментари
Еден велосипедист одлучил да се повози по шумите во околината на канадскиот град Ферни, но таму во тревата го дочекало непријатно изненадување. Имено, несреќниот велосипедист го нападнала пума. Штом го забележала Канаѓанецот, пумата почнала...

Ставила огледало пред тигар. Погледнете ја неговата реакција!

15 февруари, 2017, Нема коментари
Што се случува кога животните ќе се погледнат во огледало? Екипата на “Big Cats Rescue”, која досега спаси многу диви животни, направи интересен експеримент кој стана вистински вирален хит. Погледнете…

Скриена камера за Свети Валентин: Девојкава нуди секс во тројка со неа и Кејси

14 февруари, 2017, Нема коментари
Девојкава бара „жртви“ за водење љубов во тројка. Наоѓа луѓе и им нуди можност за да се забавуваат со неа и Кејси. Погледнете кој е „супержешкиот секси“.  

Еве како да отворите било кој катанец за само неколку секунди

14 февруари, 2017, Нема коментари
Нашите најдрагоцени работи сакаме да ги сокриеме зад затворени врати со некоја брава или катанец. Но, најголем проблем настанува кога ќе го изгубиме клучот. Еве како за само неколку секунди да отворите било кој...

Вистинско чудо е што никој не настрадал во оваа несреќа!

14 февруари, 2017, Нема коментари
Вистинско чудо е како синоќешната несреќа на северот на Москва поминала без настрадани. На раскрсница во близина на метро станица со голема брзина влетал автобус. Камерите забележале дека пешаците едвај успеале да побегнат од...

Кобра се обидела со главата да скрши прозор за да фати маченце

14 февруари, 2017, Нема коментари
Смртоносна змија преку гранките се спуштила на прозор кога во соба видела три мачиња во една куќа. На страшната снимка се гледа како кралската кобра удира со главата во стакло додека го гледа дсвојот...

Седнал на клупа на улица, а потоа извел нешто неверојатно!

13 февруари, 2017, Нема коментари
Овој уличен забавувач приредил неверојатен перформанс за случајните минувачи на улица. Кога станал од клупа, магијата почнала. Погледнете го неговиот фантастичен настап!
Почетна // Категорија "4 play" (Page 3)
Горе