Category: Без наслов

Insano во Брaзил е висок 41 метар. Возењето трае само пет секунди и влезе во Гинисовата книга на рекорди. Insano е наведен во Гинисовата книга на рекорди, а храбрите возачи достигнуваат брзина и до 65 милји на час. Зазема висина од 41 метар што е приближно на висина на града од 14 спрата. И независно […]

aukcija.jpg
Еден Јапонец на аукција ја понудил Земјата! Но, она што е почудно е тоа што тој до денес собрал околу 2.772 понуди со моментална цена од 123.472.279 американски долари, пишува Машејбл. Аукцијата започнала со почетна цена од 0, 86 долари кои што од час на час растеле. Можеме само да претпоставиме дека победникот нема навистина […]

kaloricen-sendvic.png
Со цел да го донесе здивот на својата татковина во САД, британецот Крис Сел, кој во Њујорк има ресторан за брза храна, создал рокордно силен сендвич со состојки за типичен англиски појадок. Овој супер калоричен појадок во себе содржи неверојатни 1.200 калории, а направен е од бел леб, сланина, јајца и печурки. Сето ова се […]

masa-dracula.jpg
Работната масата на која Брам Стокер во 1897 година го напишал своето познато дело “Дракула” следниот месец ќе биде понудена на аукција. Претходно била обновена и претворена во уметничко дело. Масата која една компанија од Калифорнија ќе ја понуди на аукција на 15 и 16 декември има долга историја поради која била речиси уништена. На […]

sandy_1.jpeg
Ураганот Сенди овие денови е најважна вест во Соединетите Американски Држави, а многумина често се прашуваат зошто таквата заканувачка опасност често има женски имиња. Кога луѓето почнале да ги следат ураганите и да известуваат за нив, исто така познати како тропски циклони, се обидуваат и да ги идентификуваат. До 20 век весниците и прогнозерите во […]

1127.jpg
Дури и кога сте 20.000 километри далеку од дома, на авганистанскиот фронт, се чини дека “a girl’s gotta do what a girl’s gotta do”. И иако се во пустина, од суштинско значење им е да ги донесат сите работи кои ги имаат дома за да си дозволат малку негување 🙂 Овие извонредни фотографии се снимени […]

abdulah.jpg
Џулија Абдулах е опседната со хигиена. Некогаш косата ја миела и до 25 пати и трошела 2 литри шампон. Иако според статистиките, многу луѓе имаат развиено прилично лоши хигиенски навики, ова сигурно не е случај со Џулија Абдулах од Малезија. Таа страдала од псесивно-компулсивно нарушување, поради кое дневно косата ја миела 25 пати, а под […]

friz.jpg
Основната цена од 26 илјади долари нагло расте кога ќе се вклучат и бронзените рачки, печка на пареа, стаклени полици… Имате десетици илјади долари екстра  не знаете на што да ги потрошите?! Можеби ќе ви се допадне ладилникот на италијанската компанија Meneghini, La Cambuse. Како што пренесува Daily Mail, основната цена на овој два и […]

На интернет дневно се појавуваат стотици снимки од наводни летечки чинии од кои некои се очигледни измами и видео монтажи, додека други не тераат да се замислиме. Погледнете го ова видео и проценете сами! Во морето на овие снимки, видеото кое доаѓа од Бразил привлекува внимание, а покажува нешто што изгледа како вселенски брод. Ова […]

miserija.jpg
На интернет се појави снимка од несреќа која брои се повеќе прегледи благодарение на мистериозниот лик кој се појавува во неа. Несреќате се случила некаде во Брзил, на автопатот на кој се појавиле коњи. Иако на снимката се гледа како некој поставува знаци на преупредување на возачите, еден млад човек возел премногу брзо. 24 – […]

Новозеланѓанец Роб Томсон тргнал на патувањето на својот живот кога на скејтбодрот поминал 12.000 километри. Патувањето траело 462 дена, а возел од Швајцарија до Шангај преку Европа и САД. Дури ја преминал и цела Кина. Роб патувал сам и без ничија помош, возејќи ги сите свои работи на специјално изградена скетборд приколка.

148.jpg
Во Кина се одржа “Херкулес”, едно од најбизарните натпревари за издржливост на светот. Градот Хенгуанг во кинеската провинција Хунан било местото каде се одржал напреварот во носење на свињи. Натпреварувачите во двете раце носеле по една свиња чија тежина била 45 килограми. Натпреварувачите во најкраток временски период морале да истрачаат 30 метри. Додека едни имале […]

Арон Фотенгам од Лас Вегас, Невада, може во инвалидска количка да направи слато наназад. Арон е роден со спина бифида и од својата 8-годишна возраст скоро секогаш е органичен на својата инвалидска количка, а секоја недела преку 30 часа поминува на стаза возејќи се во специјално адаптирана инвалидска количка со со амортизери и штитници за […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris