24 мај, 2017

Радио

Крф, Грција

29 јуни, 2011, 1 Коментар
Крф е грчки остров кој се протега на Јонското Море. Под општината на островот Крф припаѓаат и помалите острови Ereikoussa, Mathraki и Othonoi. Главниот град на островот и седиште на општината е исто така...

Паг

27 јуни, 2011, Нема коментари
Островот Паг се протега по должината на јадранскиот брег во Северна Далмација. Пејзажот на островот е покриен со огромни полиња и долини опфатени во богата вегетација, маслинки и лозови насади. Островот Паг е познат...

Албена

23 јуни, 2011, Нема коментари
Албена претставува голем резорт на Црното море во североисточна Бугарија, лоциран на 12км од Балчик и 30км од Варна. Овој резорт го користи интернационалниот аеродром на Варна. Албена е една од наменски изградените резорти...

Дубровник

20 јуни, 2011, Нема коментари
Еден од најубавите и нај стари градови на Јадранската ривиера. Се наоѓа во Хрватска и е еден од најпосетените туристички центри во Хрватска. Доколку сакате одмор и стари знаменитости, а не сте се одлучиле...

10 најопасни градови за посетување во светот

17 јуни, 2011, Нема коментари
Луѓето патуваат од задоволство, од авантура за да може да ги истражат различни култури и традиции. Покрај преубавите градови и дестинации кои постојат во светот, постојат и онакви места кој секој сака да ги...

Миконос

15 јуни, 2011, Нема коментари
Миконос е најпопуларна туристичка дестинација меѓу грчките острови од групата Киклади, сместени во средината на Егејското Море. Миконос се наоѓа јужно од Тинос, источно од Сирос и северно од Парос и Наксос. Островот се...

Херцег Нови

12 јуни, 2011, Нема коментари
Херцег Нови претставува центар на истоимената општина кој се простира од граничниот премин Дебел брег, до најдолгиот дел од Бока которска, на вкупна површина од 235км2 и брои околу 39.000 жители. Херцег Нови има...

Будва

9 јуни, 2011, Нема коментари
Будва е приморски град во Црна Гора. Центар е на општината Будва и има околу 10 000 жители. Брегот околу Будва, наречен Будванска ривиера, е центарот на туризмот во Црна Гора и е добро...

Топ 10 казино хотели во светот – прв дел

8 јуни, 2011, Нема коментари
Во одреден момент, сите ние сакаме да видиме дали “среќната дама“ е на наша старана и не постои подобро место да го искусите тоа освен во фантастичните казино хотели и одмаралишта.  Овие хотели нудат...

Дубаи – туристички феномен

1 јуни, 2011, Нема коментари
Дубаи за многу кратко време успеа да се наметне како една од најдобрите светски дестинации. Многу популрани туристички локации се обидуваа со години да стекнат репутација и да изградат потребна инфраструктура за да ги...

Милано, Италија во мало

25 мај, 2011, Нема коментари
На патот кон Милано веројатно ќе пројавите желба за шопинг, фудбал и опера, но само еден поглед кон Дуомо катердаралата и веќе ќе бидете воодушевени. Милано се смета за модна престолнина и центар на...

10 најубави места во светот кои треба да бидат на листата на ваши дестинации

19 мај, 2011, Нема коментари
Најпрво, не сите имиња на листата се вистински места сами по себе, едно е всушност н аучен феномен, додека друг е масивен жив организам кој претставува дом за повеќе од 1500 видови на риби...

Сејшели – кралскиот избор

11 мај, 2011, Нема коментари
Сејшелите се идеална локација за да се избега од реалноста. Сејшелите се наоѓаат во Индискиот Океан во близина на Екваторот. Овде можете да пронајдете се што е потребно за идеален одмор и за меден...
Почетна // патување // Категорија "ДЕСТИНАЦИИ" (Page 76)
Горе