20 октомври, 2017

Радио

Приказната за играчките во 3Д го достигна врвот

26 декември, 2010, Нема коментари
Филмот Toy Story 3D, на благајните ширум светот заработи 1,1 милијарди долари, со што стигна на врвот на листата на филмови што оствариле најголем приход во 2010 година. Спектаклот на Тим Бартон со Алица...

Ендру Гарфилд е новиот “Спајдермен”

23 декември, 2010, Нема коментари
По само две недели како дел од екипата на новиот филм “Спајдермен”, Ендру Гарфилд веќе почна да ги дава интервјуата за тоа како се чусвствува тој со оваа нова улога. Тој иако мораше да...

Дрвото на животот на Теренс Мелик е речиси готов

22 декември, 2010, Нема коментари
Минатата недела беше последниот рок за достава на филмовите за Канскиот филмски фестивал За жал долго најавувуваниот филм на Теренс Мелик, “Дрвото на животот” не успеа да да се доврши и да се појави...

Том Круз наскоро како рок легенда

19 декември, 2010, Нема коментари
Наскоро ќе започне снимањето на филмот “Rock of Ages” кој е основан на легендарните рок хитови од 80-те. Веќе се збори дека Том Круз ја има една од главните улоги. Тој ќе ја има...

Роберт Де Ниро по девети пат ќе соработува со Мартин Скорсезе

16 декември, 2010, Нема коментари
Ал Пачино и Џо Пески ќе се приклучат на Роберт Де Ниро во криминалната драма Ирецот. Во режија на Мартин Скорсезе, Ирецот, ќе биде причина за деветти пат Де Ниро да соработува со легендарниот...

Новогодишен филм со бројни филски ѕвезди

15 декември, 2010, Нема коментари
Новогодишната ноќ заедно ќе ја слават Хали Бери и Зак Ефрон, но најново е дека ќе им се придружи и Сара Џесика Паркер. Новиот филм кој ќе почне да се снима следната година, во...

Еминем снима нов филм

13 декември, 2010, Нема коментари
Еминем повторно ќе биде ангажиран во филмската индустрија. После филмот “8 Mile”, кој тој го нарече автобиографски, следниот филм е исто така пераскажување на следното поглавје од неговиот живот. Во новиот филм, “Southpaw”, тој...

Филмски изданија за снежната бајка “Снежана и седумте џуџиња”

13 декември, 2010, Нема коментари
Многу наскоро нѐ очекуваат уште три верзии на приказната од нашето детство Снежана и седумте џуџиња. Филмската верзија за двете верзии е веќе објавена. Во едната, лошата кралица ќе биде Џулија Робертс. Додека пак...

B.B.King

9 декември, 2010, Нема коментари
Рајли Б. Кинг ака Б. Б. Кинг (роден 16 септември 1925 во Itta Bena, Мисисипи) е добро познат американскиот блуз гитарист и текстописец. Тој е еден од најценетите гитаристи. Се најде на познатиот Ролинг...

Роберт Лерој Џонсон – Господарот на блузот

22 ноември, 2010, Нема коментари
Овој американски блуз пејач и музичар со неговите снимки од 1936 до 1937 година остави извонредена комбинација на пеење, гитарски вештини и талент за пишување текстови. Легендата Роберт Џонсон кој потекнува од Мисисипи, неговите...

Френк Синатра

27 септември, 2010, Нема коментари
Оваа комилација ги опфаќа најдобрите изведби на легендарниот музичар и неговите најдобри години поминати со Капитол од 1953 до почетокот на 1960 години. Тука се сместени неговите најдобри нумери со кои повеќето од публиката...

Заборавениот филм на Чаплин

23 септември, 2010, Нема коментари
Долго заборавениот филм на Чарли Чаплин скоро од пред еден век, најверојатно е откриен на една продажба за антиквитети во Мичиген.Филмот бил купен од страна на Пол Гиерутски како 10 минутна комедија без зборување,...
Почетна // Забава // Категорија "Музика и Филм" (Page 110)
Горе