25 јануари, 2017

Радио

Твојата МАЈКА ова никогаш не ти го кажала, но треба да знаеш!

28 јуни, 2016, Нема коментари
Наташа Крег, блогер и мајка, совршено го опишува токму она што секоја мајка го чувствува, поради што стравува, но што никогаш не го кажува на своите деца. Мајката често плаче Таа плачела кога дознала...

Оптичка илузија која го збудале светот: Што гледате на оваа фотографија?

23 јуни, 2016, 1 Коментар
Колку пати сте погледнале некоја фотографија и сте морале добро да размислите што всушност гледате? Или сте биле убедени дека гледате една работа, а потоа се покажало дека не сте биле во право? Пред...

Со овој ритуал се верува дека ќе ви се исполни најпосакуваната желба

20 јуни, 2016, Нема коментари
Секој од нас има свои желби, но повеќето од нив остануваат само во соништата и често ни недостасува храброст за да ги спроведеме на дело. Сепак, на интернет кружи еден чуден ритуал, за кој...

Најголемиот математичар на светот е невработен но бескрајно среќен, живее како аскет и е ист како Распутин!

10 јуни, 2016, Нема коментари
Следната недела најголемиот математичар на денешницата, Русинот Григориј Перелман, го слави својот 50-ти роденден. Меѓутоа, апсолутно никој на целиот свет нема ниту најмала надеж за тоа дека Перелман можеби ќе се појави во јавност,...

Колку броеви гледате на сликата? Само 2% од луѓето го знаат точниот одговор! Дали сте меѓу нив?

3 јуни, 2016, 25 Коментари
Оваа загатка на многумина им задава главоболка! Колку броеви гледате на сликата? Само 2% од луѓето го знаат точниот одговор! Дали сте меѓу нив? Одговорите напишете ги во коментари…

Среќата не значи отсуство на проблемите, туку способност да се соочите со нив!

1 јуни, 2016, Нема коментари
Среќата не значи отсуство на проблемите, туку способност да се соочите со нив. Замислете како некои прекрасни работи кои вашиот ум би можел да ги прифати кога не би бил толку насочен на борбата...

Поучна приказна: Никогаш не заборавајте дека Бог гледа се!

Познат шеик имал многу ученици кои ги учел на разни мудрости, но во групата имало еден ученик кој шеикот најмногу го сакал и кон кој бил посебно наклонет. Таа наклонетост на шеикот кон ученикот...

Прекрасна приказна: Најголема среќа е да имаш ќерка!

Оваа приказна е посветена за сите вас среќници кои имате ќерка! Ќерката е дар од Бога за родителите… Првиот ден од бракот, мажот и жената одлучиле да не примаат гости во својот дом и...

Најтешката загатка до сега: Никој не може да пронајде цела краставица на оваа слика!

29 мај, 2016, 1 Коментар
На интернет кружи многу тешка загатка. Вашата задача е меѓу овие намирници да пронајдете краставица која не е исечена на парчиња. Добро погледнете, проверете дали имате остро око. Лајк ако успеавте…    

Неколку интересни психолошки факти кои ќе ви помогнат подобро да се разберете себе и луѓето околу вас:

Учењето на нови работи за себе и луѓето околу вас, секогаш е интересно и забавно, посебно кога станува збор за разбирање на психологијата која стои зад нашето однесување и изразување. Неколку интересни психолошки факти...

Како универзумот ви укажува дека грешите?

Многу луѓе веруваат дека работите случајно им се случуваат, но кога ќе се поврземе со својата интуиција, откриваме дека ништо не е случајно. Ние можеби не сме во потполност свесни за тоа што создаваме...

Ќе ви го променат животот: 16 арапски поговорки за најдлабоките прашања во животот

Поговорките кои следат ќе ви доловат дел од мудроста која со години се пренесувала од колено на колено. 1. Отвори ја устата само ако имаш да кажеш нешто поубаво од тишината. 2. Армија овци...

Работи кои ги учиме со текот на времето, а кои ја намалуваат нашата тага и нерасположение

Ова се 7 мошне значајни работи кои ги учиме со текот на времето, а кои ја намалуваат нашата тага и нерасположение кога тие ќе ги обземат нашите денови. 99 % од времето ќе се...
Почетна // Категорија "КАЛАБАЛАК" (Page 3)
Горе