“Црн лебед“ со најголем број номинации за Наградата на критичарите

13 декември, 20100
Black-Swan-natalie-portman

Драмата “Црн лебед“ во понеделникот собрала 12 номинации за американската награда на критичарите. Филмот во кој Натали Портман и Миа Кунис толкуваат улоги на балерини, бил номиниран за најдобра главна и споредна улога, како и за режија и сценарио. Наградата на критичарите била една од највлијателните сезонски награди во САД, објавуваат медиумите. Победниците ќе бидат прогласени на 14 јануари. Овие награди често биле точна најава за можните добитници на Оскар.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi