“Јувентус” го мерка Бербатов

22 ноември, 20100

Италијанскиот гигант Јувентус е подготвен да даде понуда до Манчестер Јунајтед за нивниот талентиран, но променлив во форма напаѓач Димитар Бербатов.Поранешниот Бугарски интернационалец во последно време не е во посакуваната форма, тој во последните девет натпревари нема постигнато гол, а тоа го покажа и во мечот против Астон Вила, Поради тоа Сер Алекс Фергусон го изостави од тимот против Виган.
Со Вејн Руни кој се врати во тимот на Јунајтед и Хавиер Хернандез кој продолжува да импресионира, Бербатов би можел уште во Јануари да се пресели од Олд Трафорд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi