5 заблуди за тоа што е секси

15 декември, 20100
Sexy-Tattoo

Кратко црно фустанче, според мажите е секси. Да, тоа може да е точно само доколку црвеното, зеленото или белото кратко фустанче не ви стои подобро.
Мора да го покажете она што го имате. Тоа би било сјајно, но не сѐ оддеднаш. И на мажите не им изгледа секси кога имате длабоко деколте, гол грб и носите кратка сукњичка истовремено. Дозволете да предизвикате заентересираност кај него, да сака да види повеќе, немора да послужите сѐ оддеданаш.
Кратки панталончиња се секси. Да, тоа е така само кога нема да ви се прелева салото над работ, и не ви излегува долниата облека од некоја страна.
Долгата коса е секси. Вистинито, но само кога е уредна, чиста, и мирисна.
Високи потпетици се секси. Тие можат навистина да направат да се чувствувате и да изгледате секси. Но, не е ни најмалку секси ако во нив изгледате како вкочанета метла која фаќа рамнотежа одејќи по јајца.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma