Астон Мартин го открива V8 Vantage N420

22 септември, 20100
Aston-Martin-V8-Vantage-N420-2

Астон Мартин ги објави плановите да продава лимитирана верзија на својот V8 Vantage, инспирирани после 24-часовната трка во Нирбургринг. Vantage N420 го добил името по својот 420bhp V8 мотор и се базира на автомобили кои се натпреварувале во исцрпувачката трка. Тоа го прави да понуди 27 кг штедење во однос на стандардниот V8 Vantage, но во голема мера одредува употреба на карбонски влакна, наместо соголување на сите неесенцијалности и небитности.
Обичните набљудувачи ќе ги забележат прво надворешните промени, како сјајните црни легури, поширокиот праг, карбонските влакна, сплитер и сите поситни комбинации што го придружуваат новиот лик на Н420. На специјалната листа на опции за бои на автомобилот ќе бидат ставени розе, жолта, исто како и сината, зелено-белата и црната. Во внатрешноста, сопствениците ќе уживаат во кожен или Altanctara волан, карбон-фибер седишта, Bluetooth уред, контола на управување, како и паркинг сензори. Соодветно, максимум 420 возила ќе бидат направени и пуштени на пазарот. Астон Мартин Н420 започнува со производство оваа година и клиентите кои ќе ја имаат сумата од 96.995 фунти, можат да го очекуваат автомобилот кон крајот на месец август.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi