Берни Еклстоун снима реклами со претепано лице

8 декември, 20100

Берни Еклстоун, првиот човек на Формула 1, го искористи својот изглед откако беше претепан и ограбен, за да снима реклама. Самиот тој дал иницијатива до швајцарската компанија кои се производители на овие часовници, да се искористи незгодата за да се снима реклама. Тој изјавил: “види што прават за овој часовник”. Инаку, токму таков часовник му бил украден кога бил нападнат пред извесно време. Освен овој часовник на Берни му беше украден и накит вреден 315.000 долари, од страна на четворицата ограбувачи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi