Black Eyed Peas гости кај Роман Абрамович за новогодишната забава

28 декември, 20100
bep

Познатиот руски милјардер и сопственик на фудбалскиот клуб Челзи, Роман Абрамович ги поканил членовите на светски познатиот бенд Black Eyed Peas да настапат на неговата новогодишна забава во St Bart. Тој поседува огромен имот на Карипските острови во St Bart, каде планира да ја направи новогодишната прослва, а познатиот бенд да ги забавува неговите гости, објавил Њујорк пост. Во објавата, не е наведен хонорарот на бендот кој би го заработил за дочекот на 2011 година. Имотот на островот поседува, базени, павиљони и бунгалови со поглед кон океанот, за максимално уживање на неговите гости.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi