Бон Џови именуван за советник на Обама

14 декември, 20100
jon bon jovi25

Американскиот претседател Барак Обама го именувал рокерот Џон Бон Џови за член на советот за локални прашања чија задача била мобилизација на граѓанското општество за остварување на државни цели, пренесуваат светските агенции. Бон Џови бил еден од дваесет и петте членови на советот со обврска “да се мобилизираат влијателни личности од приватниот сектор поради остварување на клучни политички цели”, соопштиле од Белата куќа. Рокерот е пејач на американскиот бенд “Џон Бон Џови” кој од 1983 година до денес има продадено повеќе од 100 милиони музички албуми, а во рамките на неговата хуманитарна дејност има основано фондација за изградба на куќи за бездомници.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma