Британија: Полицијата знае каде се крие Асанж

1 декември, 20100

Британската полиција имала информации дека основачот на веб порталот “Викиликс“, Џулијан Асанж се наоѓа во Британија, и е познато каде тој престојува. Но, властите досега се воздржувале да постапат по меѓународниот налог за негово апсење, денес објави “Индепендент“. Лондонскиот весник цитирал извори од полиција, кои навеле дека знаат каде се наоѓа Асанж и го имале неговиот телефонски број. Верувале дека човекот што го потресе светот се наоѓал во југоисточна Англија.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi