Девојче загина, двајца се повредени при пад на кровот од тетовската болница

28 ноември, 20100

Едно девојче загина, а други две лица се повредени откако кровот на тетовскиот Клинички центар се откорнал и паднал пред зградата. Според првичните информации од СВР Тетотовo, околу 14, 20 часот денеска силниот ветар што дувал во градот го откорнал кровот на КЦ Тетово.
Паднатите парчиња од кровот повредиле три лица, од кои едно девојче кратко по инцидентот им подлегнало на повредите. Во несреќата оштетени се и неколку возила кои биле паркирани во близина на Клиничкиот центар. Полициски екипи веќе се на терен.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi