Дидие Дрогба боледува од маларија?

9 ноември, 20100

Менаџерот на клубот Челзи, стравува дека напаѓачот Дидие Дрогба боледува од маларија. Играчот за Челзи изјавува тој ја изгубил силата и кондицијата му се намалила. Тоа била причината што тој не бил во составот на последните натпревари. Но, по пружената лекарска помош, Дидие се очекува да игра евентуално денес во натпреварот со Фулам.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/