Директорот на ФЗО си поднесе оставка

28 септември, 20100

Јанез Јелникар си поднесе оставка од местото директор на Фондот за здравствено осигурување, информираат од Фондот, и оваа одлука е донесена од негови лични причини. Јелникари во неговото барање до владата и министерот за здравство Бујар Османи изјавил дека е спремен должноста на директор да ја извиршува се до именувањето на нов директо. Управниот одбор на ФЗО вчера ја разгледал и прифатил оставката на Јелникар. Јанез Јелникар беше втор директор на Фондот работи од јули 2008 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma