Земјотрес во Индонезија

29 септември, 20100

Силен земјотрес ја погоди Индонезија со јачина од 7.2 степени според Рихтеровата скала. Земјотресот го погодил источниот дел на земјата, и било издадено предупредување за опасност од цуни кое било брзо повлечено. Американскиот геолошки центар извести дека хипоцентарот на земјотресот се наоѓал на 12,3 километри под површината на океанот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi