Домот на Селин Дион

25 септември, 20100

Познатата пејачка си има свој воден парк во дворот на Јупитер осторовот на Флорида. Дваестет милионскиот дом гледа кон Атланскиот океан и еден од соседите во маалото е Тајгер Вудс. Селин и нејзиниот сопруг со својот син, овие 9825 квадратни метри ги купија за 12 500 000 долари во 2005 година. Скоро целиот дизајн е смислен од пејачката, а биле потребни 500 000 галони вода за да се наполнат сите базени. Домот има тениско игралиште, подземен паркин, плажа. Куќата со елегнатна бела боја има осум спални соби, две големи соби за гости и 460 метри квадратни гардеробер. Едноставно во овој дом неможе да ви биде досадно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi