Ducati-то на Стив Џонс

22 септември, 20100
2010-hypermotard-1100

Стив Џонс, познатиот гитарист на Sex Pistols, ја искажува својата страст кон моторциклите. Ќе го прикажеме неговиот Ducati Hypermotard 1100, дизајниран од Дејвид Бингхам, еден од најдобрите специјалисти на Ducati во Америка. Тој се карактеризира со тежина од само 177 кг.(карбон фиберот си го прави своето) и снага од 90 коњи, сместени во мотор со зафатнина од 1100 литри. Бингхам во овој случај ја скратил рамката, со тоа што оставил мали држачи за задното светло и регистрациони таблички. Седиштето е рачно направено од дизајнeрската куќа Chrome Hearts. Издувот е направен на принцип 2 во 1, односно два издува што завршуваат во една нерѓосувачка туба. Одбраната боја е Sniper сива, како добар контраст на црните делови. Да не го заборавиме и предното светло кое е всушност Baja Designs 8 Soltek тркачко светло. Ducati-то на Џонс сега е црно и шпицесто, со доста подобрени перформанси, за разлика од стандардниот Hypermotard. Добро е да се види дека стариот рокер, всушност и не застарел.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi