Џоли и Пит идната година ќе стапат во брак

16 декември, 20100
05-brad-pitt-angelina-jolie

Американските актери Анџелина Џоли и Бред Пит планирале да се венчаат на почетокот на 2011 година во Индија. Брачниот завет ќе го дадат во хиндуистичкиот храм во Раџастан, пишува “Сан“. За таа локација се одлучиле бидејќи советите што ги добивале од духовниот водач на храмот им помогнало да ја зацврстат врската. Пит и Анџелина во врска пет години и имаат шест деца.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma