Ејми Локејн обвинета за убиство

16 декември, 20100
mp-amy-locane

Актерката Ејми Локејн, позната од филската серија Мелроуз плејз, е обвинета за убиство и доколу биде казнета за двете обвиненијае ќе се здобие со максимална затворска казна од 30 години. Таа вечерта, кога се случила несреќата, управувала со својот автомобил под дејство на поголема количина на алкохол. При што во директниот судир со другото возило, таа и нејзиниот сопруг се здобиле со повреди, а патниците од другиот автомобил загинале на самото место на несреќата. Во моментов таа е ослободена со кауција од 50.000 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi